KADRA

Alliancekursy Językowe współpracuje z nauczycielami, którzy swoje umiejętności zdobywali na renomowanych uniwersytetach polskich i zagranicznych. Przeprowadzamy egzaminy: CERTIFICATI DI LINGUA ITALIANA DI PERUGIA A BYDGOSZCZ

Uczymy stacjonarnie i zdalnie on-line:
# włoskiego, CELI
# hiszpańskiego,
# flamandzkiego!,
# chińskiego,
# japońskiego,
polskiego-polish for foreigners, le polonais en francais.

Język hiszpański
Barbara Fortuna
Jerzy Łoziński

Język włoski:
Mauro Vista
Grażyna Nita
Roberto Bussani
Małgorzata Hack

Język chiński:
Eryk Hajndrych – nauczyciel uniwersytetu  na Tajwanie.

Język japoński:
Eryk Hajndrych – nauczyciel akademicki na Tajwanie.

Polish for foreigners – język polski dla obcokrajowców:

WARTOŚCI I ZASADY

ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Skuteczne nauczanie to nasze główne zadanie i cel, do którego dążymy podczas wszystkich zajęć językowych, doskonaląc metody, sposób nauczania: na miejscu lub  on-line, dostosowując zajęcia do specyfiki grupy i każdego jej uczestnika. Odpowiedzialne podejście do przekazywanej wiedzy stanowi dla nas priorytet. Ucząc języka obcego, mamy zawsze na względzie dwa główne elementy. Po pierwsze, uczymy na bardzo wysokim poziomie zgodnie z międzynarodowymi standardami, ponieważ przygotowujemy naszych słuchaczy do zdania międzynarodowych  egzaminów CELI, które są uznane na całym świecie. Drugi element to przekazywanie wiedzy o żywym języku i pokazywanie kontekstu kulturowego tak, aby słuchacz mógł jak najszybciej poczuć się dobrze w obcym kraju.

RELACJE
Od początku istnienia w  Alliancekursy przywiązujemy dużą wagę do budowania relacji i atmosfery zachęcającej nie tylko do nauki, ale także do spędzania czasu w naszej szkole. Nasi wieloletni słuchacze, którzy zaczynali naukę na samym początku działalności, nadal odwiedzają nas podczas różnych wydarzeń kulturalnych. Niektórzy z nich są również członkami Stowarzyszenia. Powiększająca się liczba Przyjaciół Alliancekursy to dla nas największa nagroda za nasze zaangażowanie i lata pracy.

DBAŁOŚĆ O DETALE
Oprócz osób, które tworzą  Alliancekursy ważne jest również samo miejsce. Wyposażenie wnętrza, muzyka, kwiaty, zapach to elementy, które razem tworzą unikalność tej przestrzeni. Gościmy naszych słuchaczy w przestronnych pomieszczeniach
o wysokim standardzie i jesteśmy przekonani, że każdy szczegół wpływa na to, że nasza szkoła stała się nie tylko miejscem NAUKI, ale przede wszystkim przestrzenią do SPOTKAŃ.

KOMUNIKACJA
Umożliwianie obcowania z zagraniczną kulturą i obcokrajowcami w miłej, swobodnej atmosferze bardzo ułatwia i inicjuje naturalną komunikację. Sprzyja to nie tylko doskonaleniu umiejętności posługiwania się żywym językiem obcym, ale także daje szanse na nawiązanie nowych przyjaźni i kontaktów biznesowych.

MISJA

Naszą misją jest

1. Skuteczne nauczanie języka włoskiego, hiszpańskiego chińskiego i japońskiego na najwyższym poziomie przy jednoczesnym wskazywaniu kontekstu kulturowego.

Ciągle doskonalimy się, aby nauka była przyjemna i  skuteczna. Pragniemy przekazywać nie tylko wiedzę na temat używania języka obcego, ale pokazać i nauczyć spojrzenia na język w kontekście kulturowym, geograficznym, społecznym. To połączenie daje możliwość doświadczania i realnego poznania Włoch i Hiszpanii, Chin czy Japonii.

2. Przekazywanie wiedzy na temat obyczajów, kultury oraz walorów turystycznych i możliwości edukacyjnych w krajach, w których używa się języka włoskiego i hiszpańskiego, chińskiego, japońskiego.

Dajemy naszym słuchaczom narzędzia komunikacji i wiedzę niezbędną, aby swobodnie poruszać się w środowisku międzynarodowym, posługując się językiem włoskim i hiszpańskim, chińskim i japońskim.

3. Udostępnianie przestrzeni centrum językowego jako miejsca o wysokim standardzie, które sprzyja rozwojowi językowemu i kulturalnemu oraz stanowi międzynarodowe miejsce spotkań.
Oprócz osób, które Tworzą Ośrodek Alliance ważne jest również samo miejsce. Wyposażenie wnętrza, muzyka, kwiaty, zapach to elementy, które razem tworzą unikalność tej przestrzeni. Gościmy naszych słuchaczy w przestronnych pomieszczeniach o wysokim standardzie i jesteśmy przekonani, że każdy szczegół wpływa na to, że Ośrodek stał się nie tylko miejscem NAUKI, ale przede wszystkim przestrzenią do SPOTKAŃ, które pozwala zatrzymać się w pędzie codzienności, daje chwilę wytchnienia, zapewnia kontakt z kulturą, umożliwia poznanie zagranicznych gości i skorzystanie z szerokiej oferty biblioteki, głównie w zakresie literatury francuskojęzycznej.

4. Propagowanie postawy proekologicznej i łączenie nauki języka z edukacją na temat ochrony środowiska naturalnego.

Przekazywanie wiedzy i pokazywanie dobrych wzorców dbania środowisko już od najmłodszych lat to klucz do lepszego życia nas wszystkich. Nauka odpowiedzialności za środowisko naturalne w połączeniu z zabawą umożliwia dzieciom i młodzieży głębsze zrozumienie problemów współczesnego świata. Owocuje to wdrażaniem w życie proekologicznych postaw w sposób naturalny i stały.

HISTORIA CENTRUM JĘZYKOWEGO

W  Alliancekursy istnieje od 2004 roku. Początki działalności były związane z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. W 2012 roku Alliance stało się niezależnym Stowarzyszeniem.
Od początku AllianceKursy Językowe inwestuje w rozwój kadry, gwarantując najwyższy poziom nauczania. Inicjuje także programy kulturalne i organizuje spotkania z wybitnymi osobistościami z Polski i z zagranicy.

Szkoła już w pierwszych miesiącach po otwarciu zyskała opinię Ośrodka Kulturalno-Językowego o niezwykle przyjaznej, międzynarodowej atmosferze. Ten klimat tworzą wnętrza o wysokim standardzie urządzone ze smakiem i muzyka zawsze obecna w głównym holu ośrodka. Placówka posiada również bogatą kolekcję książek literatury obcojęzycznej. Nade wszystko jednak swój udział w budowaniu charakteru Stowarzyszenia mają ludzie, którzy poprzez swoje zaangażowanie, entuzjazm i chęć dzielenia się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą sprawili, że szkoła Alliancekursy stała się czymś więcej niż szkołą językową nastawioną na komercyjne zdobywanie rynku.

Alliancekursy bardzo silnie zaangażowało się w organizację imprez kulturalnych, przybliżając kulturowe bogactwo Francji, Belgii, Hiszpanii czy Włoch – krajów, w których używa się języka francuskiego, włoskiego,hiszpańskiego.
Organizujemy występy zagranicznych orkiestr, wieczory operowe, teatralne czy uroczystości związane ze świętami narodowymi. Działania, które umożliwiają spojrzenie na naukę języka w szerokim kontekście kulturowym.
Organizował również obchody dni Frankofonii z udziałem zagranicznych gości. Tradycją stała się coroczna degustacja Beaujolais Nouveau. Podczas obchodów święta młodego wina Beaujolais goście z regionu Beaujolais opowiadali o kulturze winiarskiej, a następnie zaproszony sommelier przedstawiał zasady savoir-vivru dotyczące konsumpcji wina.
Słuchacze wielokrotnie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniach z filmem: francuskim, włoskim i hiszpańskim w oryginalnych wersjach językowych. Wieczorom towarzyszyła degustacja narodowych przysmaków.
W okresie Świąt Bożego Narodzenia organizowane były spotkania z gośćmi zagranicznymi, którzy prowadzili wykłady min. na temat szopki prowansalskiej i zwyczajów bożonarodzeniowych za granicą. Słuchacze spotykali się również, aby wspólnie śpiewać kolędy po włosku, hiszpańsku i francusku.
Najmłodsi uczestnicy zajęć językowych, a także dzieci obcokrajowców mieszkających w regionie wielokrotnie mogli spędzać sobotnie poranki na słuchaniu bajek w oryginalnych wersjach językowych. Corocznie organizowany jest również konkurs plastyczny dla dzieci nawiązujący tematyką do kulturowego dziedzictwa Francji.

Propagowanie kultury Włoch, Hiszpanii i nauka języka poprzez udział w wydarzeniach kulturalnych to jedno z głównych założeń  Alliancekursy. Wiele z wydarzeń na stałe zagościło na kulturalnej mapie Bydgoszczy i okolic. Zachęcamy do śledzenia zakładki aktualności, w której umieszczamy informacje o bieżących wydarzeniach.